top of page
Search

Kainuun Nappulaliigan päätösturnaus Vimpelinlaaksossa.

9.9. vietettiin todella upea Kajaanin Hakan 70v juhlapäivä, jonka starttina toimi Kainuun Nappulaliigan päätösturnaus Vimpelinlaaksossa. Ennätysmäärä 42 joukkuetta sai nauttia syyskuun aurinkoisesta kelistä ja hienosta futispäivästä. Kiitos kaikille joukkueille, pelaajille, tuomareille, valmentajille, taustoille ja vanhemmille, jotka ovat kesän aikana kiertäneet Kainuun Nappulaliigan turnauksia.


Kainuun Nappulaliigan 9.9. Kajaanin päätösturnauksen tulokset.


Vimpelinlaakson Urheilukeskus 6-7v eli 16-17-synt. (5v5) Peliaika 2 x 10 min 10 joukkuetta

Kenttä 1 10.00 KajHa Keltainen - KaPa Sininen 1-1 10.30 KajHa 1953 - KaPa Valkoinen 0-4 11.00 KajHa Keltamusta - VTS Valkoinen 2-6 11.30 KajHa Keltainen - FC Wimma 1-3 12.30 KajHa 1953 - KaPa Sininen 0-6 13.00 KajHa Keltamusta - KaPa Valkoinen 0-9 13.30 FC Wimma - KajHa 1953 2-2 14.00 KajHa Keltainen - VTS Violetti 1-1 14.30 KajHa Keltamusta - FC Wimma 0-1


Kenttä 2 10.00 KajHa Musta - FC Wimma 4-5 10.30 KajHa Vihreä - VTS Violetti 4-6 11.00 KaPa Sininen - KajHa Musta 5-0 11.30 VTS Violetti - KaPa Valkoinen 1-9 12.30 KajHa Vihreä - VTS Valkoinen 1-3 13.00 KajHa Musta - VTS Violetti 1-2 13.30 KaPa Sininen - VTS Valkoinen 4-1 14.00 KajHa Vihreä - KaPa Valkoinen 0-2


8-9v eli 14-15-synt. (5v5) Peliaika 2 x 10 min 15 joukkuetta

Kenttä 3 9.30 KajHa Keltainen - VTS Violetti 1-1 10.00 SuPS 15 - KuJa 15 5-1 10.30 FC Wimma Musta - KajHa Musta 3-1 11.00 OLS Ruotsi Malmö - VTS Violetti 5-2 11.30 OLS Ruotsi Hammarby - FC Wimma Oranssi 5-1 12.30 OLS Ruotsi Malmö - KajHa Keltainen 3-2 13.00 VTS Violetti – KuJa 2-1 13.30 OLS Ruotsi Malmö - VTS Punainen 3-4 14.00 FC Wimma Oranssi - KajHa Vihreä 0-1 14.30 KuJa - OLS Ruotsi Malmö 0-5


Kenttä 4 9.30 KajHa Musta - VTS Valkoinen 4-2 10.00 KajHa Vihreä - VTS Musta 3-0 10.30 VTS Valkoinen - FC Wimma Vihreä 0-3 11.00 SuPS 15 - VTS Musta 5-0 11.30 VTS Valkoinen - FC Wimma Musta 0-7 12.30 OLS Ruotsi Hammarby - KajHa Vihreä 5-1 13.00 VTS Valkoinen - SuPS 15 0-3 13.30 OLS Ruotsi Hammarby - KajHa Musta 5-1 14.00 FC Wimma Vihreä - KuJa 15 3-1 14.30 VTS Violetti/Punainen - OLS Ruotsi Hammarby 5-0


Kenttä 5 10.00 FC Wimma Oranssi - VTS Punainen 1-7 10.30 KajHa Keltainen – KuJa 2-4 11.00 KuJa 15 - KajHa Vihreä 1-5 11.30 Kuja - VTS Punainen 2-4 12.30 FC Wimma Vihreä - VTS Musta 0-1 13.00 KuJa 15 - FC Wimma Musta 1-2


10-11v eli 12-13-synt (6v6) 13 joukkuetta Peliaika 2 x 10 min

Kenttä 6 9.30 KajHa Nappulat - VTS Valkoinen 4-1 10.00 VTS P11 - SuPS 12 4-2 10.30 KuJa - Paltamo Liverpool 3-0 11.00 FC Wimma Musta - VTS Violetti 2-0 11.30 SuPS 13 Keltainen - VTS Musta 4-4 12.30 SuPS 12 – KuJa 5-1 13.00 Paltamo Liverpool - VTS Valkoinen 2-4 13.30 OLS Ruotsi AIK - VTS Violetti 6-3 14.00 KajHa Nappulat - SuPS 12 1-4 14.30 OLS Ruotsi AIK - VTS Musta 5-3


Kenttä 7 9.30 FC Wimma Oranssi - VTS Violetti 2-3 10.00 FC Wimma Musta - VTS Musta 1-1 10.30 SuPS 13 Musta - VTS Valkoinen 0-2 11.00 OLS Ruotsi AIK - FC Wimma Oranssi 4-0 11.30 KajHa Nappulat - VTS P11 0-4 12.30 OLS Ruotsi AIK - SuPS 13 Musta 11-1 13.00 FC Wimma Musta - SuPS 13 Keltainen 5-0 13.30 VTS P11 – KuJa 6-1 14.00 FC Wimma Oranssi - SuPS 13 Musta 5-1 14.30 SuPS 13 Keltainen - Paltamo Liverpool 7-7


12-14v eli 09-11-synt (8v8) Peliaika 1 x 25 min 4 joukkuetta

Kenttä 8 (8v8) 11.00 KajHa P11 - FC Wimma 3-0 11.30 KuJa – VTS 1-5 12.30 FC Wimma – KuJa 0-2 13.00 KajHa P11 – VTS 1-5 13.30 VTS - FC Wimma 5-0 14.00 KuJa - KajHa P11 1-1



Comments


bottom of page